[Přeskočit navigaci]

Základní nářadí pro domácího kutila

Běžné ruční nářadí je užitečné mít k dispozici v každé domácnosti, nejen v rodinných domech nebo chalupách, ale i v panelákových bytech. Větší či menší úpravy nebo opravy se nevyhýbají žádnému příbytku. Základní ruční nářadí je pak v moment potřeby velmi vítaným pomocníkem.

Připravte se na nečekané situace

Skladovat u sebe doma nářadí Vám možná přijde zbytečné. Na nezbytné opravy a práce si přece můžete objednat nějakou firmu. I přes to se ale najdou okamžiky, kdy se vyplatí mít možnost vzít situaci (spolu s nářadím) pevně do svých rukou. Utáhnout šroubek, uříznout prkno nebo zatlouct hřebík jsou běžné úkony, které se nevyhýbají žádné domácnosti. I když nejste zapálený domácí kutil, bude pro vás ruční nářadí výhodou. 

Jak postupovat při výběru nářadí?

Cena nářadí

Většina domácích kutilů pravděpodobně nemá v úmyslu utratit při pořizování nářadí větší částku peněz, než je nezbytně nutné. Na občasné opravy a běžnou údržbu domácnosti není nutné mít doma profesionální sadu nářadí, ale pohodlně si vystačíte s nářadím v hobby kvalitě, které je určeno pro občasné používání. Toto nářadí u nás můžete zakoupit za rozumnou cenu.

Jednotlivé kusy nebo sadu?

Domácím kutilům jsou určené již sestavené sady běžného nářadí, které se dají sehnat ve specializovaných prodejnách nebo v hobbymarketech, ale nabízíme je také my v našem eshopu. Vystačíte si s příručním kufříkem nebo se vyplatí investovat do celé skříňky? Kompletní vybavená sada je vždy lepší variantou.

Skladování nářadí

Rozsah ručního nářadí záleží na tom, jaké úkony budete s nářadím vykonávat a kolik prostoru můžete pro uskladnění nářadí ve svém příbytku vymezit. Pro úsporu prostoru je rozumné přiklonit se k rozkládacímu kufříku, který je přehledně organizován a vejde se do něj několik druhů nářadí. Tato varianta se hodí například pro kutily z panelových bytů.

Proč nakupovat u nás?

Pokud si s výběrem nářadí nevíte rady, vyplatí se zajít do naší prodejny, kde Vám bude k dispozici personál, který rád poradí. Případně nás můžete kontaktovat i na webu. Jestli máte o nově pořízeném nářadí určitou představu, můžete se dát cestou online nákupu v našem eshopu. Nákup přes internet Vám ušetří čas a vše lze uskutečnit z pohodlí domova. Dále můžete vybírat nářadí podle činností ke které ho chcete využívat.  

Hlavní zásady pro výběr nářadí

a) Ergonomický tvar

Nářadí musí v ruce dobře sedět, dobře se uchopovat a nesmí vyklouzávat. Nářadí by se mělo nechat pohodlně uchopit a lehce provést potřebný úkon.

b) Snadná manipulace

U ručního nářadí je důležité, aby bylo praktické a jednoduše se s ním manipulovalo.  Pokud můžete, vezměte si jej do ruky a vyzkoušejte si, jak se nářadí ovládá a pracuje se s ním.

c) Kvalitní materiál a konstrukce

Aby nářadí skutečně posloužilo svému účelu, musí být vyrobeno z vhodného materiálu, který odolá při zápřahu. Podstatná je také pevná konstrukce nářadí, která zabrání, aby se rozsypalo po několika prvních použitích.

d) Bezpečnost

S nepatřičně zvoleným nářadím hrozí riziko úrazu nebo poškození výrobku. Výběr vhodného nářadí proto není radno podceňovat. Mnoho lidí si neuvědomuje, co dokáže probíjející kabel nebo jak jsou nebezpečné rotující plochy.

Jaké ruční nářadí nesmí žádnému domácímu kutilovi chybět?

  • Kleště - štípací – na vytahování hřebíků, nýtovací
  • Šroubováky - nejlépe ve velikostech 4-10 mm
  • Pilka - na dřevo a kov
  • Klíče - prstencové, nástrčné (gola sady)
  • Kladivo
  • Sekáče, dláta - hrubé opracování plastu, dřeva, kovu
  • Metr
  • Vrtačka - volte podle materiálu, do kterého se bude vrtat, výkonu nebo možnosti příklepu
  • Vodováha - pro přesné vymezení vodorovných i svislých povrchů

Pořiďte si šikovné nářadí a na výsledky své práce budete pyšní!

[Přeskočit navigaci]

Odběr novinek

KnipexShuterGudeYatoLicotaVigorCondorDen BravenGAVToyaHazetBig red Jacks

Položky SKLADEM zašleme bezodkladně, položky s dostupností X dnů zašleme po naskladnění.
Při rozdělení zásilky bude dopravné a balné účtováno 2x.
Po odsouhlasení objednávky Vám zašleme potvrzovací email se dvěma objednávkami ve formátu PDF + Všeobecné obchodní podmínky.
Souhlasím
Nesouhlasím
Zavolejte nám Kudy k nám? Přihlaste se Napište si o radu